شرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرق
05135412558
info@karafarinan-nb.com
مشهد شهرک صنعتی توس فاز ۲

ارتقای بازدهی توربین بادی «نیرومندباد» با طراحی ژنراتور جدید

  • خانه
  • اخبار سایت
  • ارتقای بازدهی توربین بادی «نیرومندباد» با طراحی ژنراتور جدید
طراحی ژنراتور جدید

شرکت «کارآفرینان نیرومند باد شرق» موفق شده است با بهره‌گیری از طراحی ژنراتور جدید خود در توربین‌های بادی ۵کیلووات، به بهره‌وری بالاتری دست یابد.

به گزارش روابط عمومی «کارآفرینان نیرومند باد شرق»، مدیر این شرکت دانش‌بنیان ضمن اعلام این خبر افزود: با بهینه‌سازی ژنراتور توربین بادی ۵ کیلووات توسط واحد تحقیق و توسعه و مشارکت تیم طراحی، موفق شدیم توان الکتریکی قابل دریافت از این ژنراتور را تا 7.5 کیلووات افزایش دهیم که به معنای ارتقای ۵۰ درصدی توان آن است.

سید مرتضی حسینی با اشاره به برخی تحولات صورت گرفته در این خصوص تصریح کرد: در سری جدید ژنراتورهای ۵ کیلووات که فرایند طراحی و ساخت آن در این شرکت انجام شده، بازدهی افزایش داشته و افت ولتاژ کاهش یافته است که مزیت قابل توجهی در این حوزه به شمار می‌رود.

وی همچنین با ذکر سایر وجوه تمایز این محصول صنعتی با نمونه قبلی گفت: یکی از نکات حائز اهمیت در صنایع گوناگون، دستیابی به طراحی بهینه، متناسب با مقتضیات خط تولید است. از این رو این امر نیز در نسخه جدید ژنراتور توربین بادی شرکت «نیرومندباد» مورد توجه بیشتری قرار گرفت و حاصل آن، طرحی است که با سهولت و سرعت بیشتری قابل تولید انبوه است.

مدیر شرکت «کارآفرینان نیرومندباد شرق» خاطرنشان کرد: این مجموعه دانش‌بنیان با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مجرب و توجه ویژه به فرایند تحقیق و توسعه، نخستین محصول خود را با عنوان توربین بادی ۵ کیلووات در سال ۱۴۰۰ به مرحله بهره‌برداری رساند و در حال حاضر نیز ضمن بهینه‌سازی و تولید این محصول، طراحی محصولات جدیدی در حوزه انرژی تجدیدپذیر و بویژه انرژی بادی را در دستور کار دارد.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید