شرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرق
05135412558
info@karafarinan-nb.com
مشهد شهرک صنعتی توس فاز ۲

نشست کارآفرینان با معاونت علمی ریاست جمهوری در حوزه طراحی صنعتی

  • خانه
  • اخبار سایت
  • نشست کارآفرینان با معاونت علمی ریاست جمهوری در حوزه طراحی صنعتی
طراحی صنعتی

در نشست مشترک شرکت دانش‌بنیان «کارآفرینان نیرومندباد شرق» با «مرکز طراحی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، نقش طراحی صنعتی در راستای ارتقای بهره‌وری و توسعه محصولات فناورانه در حوزه انرژی بادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست که با حضور مدیر و تیم تحقیق و توسعه شرکت کارآفرینان نیرومندباد شرق و کارشناسان و مشاوران مرکز طراحی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، نقش طراحی صنعتی در فرایند ساخت توربین بادی از جنبه‌های گوناگون کارایی فنی، صرفه اقتصادی و حضور در بازارهای بین‌المللی تجزیه و تحلیل شد.
سید مرتضی حسینی مدیر شرکت کارآفرینان نیرومندباد شرق، در ابتدای این نشست با تشریح جایگاه کنونی صنعت انرژی بادی و معرفی ویژگی‌های فنی توربین بادی 5 کیلووات محصول این شرکت، به مراحل طراحی و ساخت آن اشاره کرد و گفت: در حوزه طراحی صنعتی کوشش کرده‌ایم ضمن تلاش برای دستیابی به محصولی با کیفیت و منحصربه‌فرد، قابلیت رقابت‌پذیری آن را با نمونه‌های مشابه خارجی افزایش دهیم که در این خصوص، افزایش کیفیت عملکرد و کاهش قیمت تمام‌شده مورد توجه ویژه بوده و برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا جهت تولید انبوه انجام شده است.
مصطفی توحیدی‌فر –مدیرعامل استودیو طراحی والا- نیز به عنوان یکی از متخصصان و مشاوران برجسته این حوزه، نکاتی را در خصوص اهمیت و کارکرد طراحی صنعتی در ارتقای کیفیت و بهره‌وری محصول یادآور شد و از اهمیت این امر در جهت افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی محصول، کاهش هزینه تولید، صرفه‌جویی در زمان و بهبود فرایند بازگشت سرمایه سخن گفت.
وی با تأکید بر بهره‌گیری از فناوری‌های روز جهت پایش هوشمند محصولات صنعتی و رصد عملکرد آنها از راه دور، این امر را یکی از الزامات سودمند در تولید محصولات نوین صنعتی به شمار آورد و کارکردهای گسترده استفاده از این راهکار را در زمینه نظارت فنی در صنعت انرژی بادی و نیز اعتمادسازی در میان بهره‌برداران و مشتریان حائز اهمیت خواند.
همچنین زهرا حسین‌آبادی – کارشناس مرکز طراحی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- نیز که به صورت برخط در این جلسه حضور داشت ضمن اشاره به اقدامات این معاونت جهت کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه مشاوره‌های تخصصی در این زمینه، از اهمیت به‌کارگیری از متخصصان حوزه طراحی صنعتی با هدف ارائه محصولات با کیفیت و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان سخن گفت.
در این نشست همچنین ابعاد گوناگون فرایند طراحی صنعتی در حوزه محصولات انرژی بادی و نکات قابل توجه در مسیر تجاری‌سازی و توسعه بازارهای بین‌المللی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با استمرار و گسترش همکاری‌ها میان طرفین در این حوزه ، شرکت «کارآفرینان نیرومند باد شرق» از تجربیات استودیو طراحی والا در این زمینه بهره گیرد.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید