شرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرقشرکت کارآفرینان نیرومند باد شرق
05135412558
niroumandbad@rahnoa.com
مشهد, شهرک صنعتی توس فاز ۲

بازدید رئیس سازمان ساتبا از توربین شرکت کارآفرینان نیرومند باد شرق

  • خانه
  • اخبار سایت
  • بازدید رئیس سازمان ساتبا از توربین شرکت کارآفرینان نیرومند باد شرق
بازدید رئیس سازمان ساتبا

معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با حضور در سایت بادی خرگرد شهرستان خواف، از توربین بادی محصول شرکت نیروگاه کارآفرینان نیرومند باد شرق بازدید کرد.
مهندس محمود کمانی به همراه جمعی از مدیران ساتبا (سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق) پنج‌شنبه گذشته طی سفر استانی به خراسان رضوی، ضمن حضور در سایت بادی خرگرد و محل نصب توربین‌های بادی «گروه راه نو»، از توربین بادی 5 کیلووات راه‌اندازی ‌شده در این منطقه بازدید کردند. وی با تمجید از اقدامات انجام شده در راستای تولید این محصول، از اقدامات صورت‌گرفته در این خصوص ابراز رضایت کرد و نسبت به چشم‌انداز چنین فعالیت‌هایی اظهار امیدواری نمود.
طی این بازدید مدیر شرکت نیروگاه کارآفرینان نیرومند باد شرق نیز توضیحاتی در خصوص مراحل طراحی، ساخت و ویژگی‌های فنی این محصول ارائه و نوآوری‌ها و توانمندی‌های به‌کار گرفته شده در این خصوص را تشریح کرد. دکتر سید مرتضی حسینی در این بازدید با اشاره به بومی‌سازی دانش طراحی و فرایند ساخت اجزای اصلی توربین 5 کیلووات گام برقی افزود: این محصول پس از انجام مراحل مطالعات فنی و تحقیق و توسعه طی سال‌های اخیر، با بهره‌‌گیری از ظرفیت‌های داخلی تولید شده و همه اجزای اصلی آن به جز اینورتر، با استفاده از توان متخصصان مجرب بومی طراحی و ساخته شده است.
وی با اشاره به امتیازات فنی این توربین بادی گفت: ژنراتور این محصول به طور اختصاصی برای کاربرد در توربین بادی طراحی و ساخته شده که این امر سبب هماهنگی بیشتر با سایر اجزای آن و در نتیجه افزایش بازدهی محصول می‌شود. با توجه به ویژگی‌های نوآورانه محصول تولید شده، مراحل ثبت اختراع این توربین بادی و ژنراتور آن و نیز ارزیابی دانش‌بنیانی محصولات تولید شده در حال انجام است.
شایان ذکر است توربین 5 کیلووات محصول شرکت نیروگاه کارآفرینان نیرومند باد شرق از اواخر سال گذشته در سایت بادی خرگرد شهرستان خواف نصب و راه‌اندازی شده است و عملکرد آن در این مدت طی بررسی‌های میدانی و تست‌های فنی رضایت‌بخش بوده است.

بازدید رئیس سازمان ساتبا

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید